Loading images...

Zapowiedź 11. kolejki V ligi wadowickiej

2011.01-04

Już najbliższy weekend zostanie rozegrana 11 seria spotkań, o mistrzostwo V ligi wadowickiej. Większych niespodzianek raczej nie powinno być w Oświęcimiu oraz w Chełmku, natomiast wielkie emocje nas czekają w Zagórzu, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Suchej Beskidzkiej.

Oświęcimska Unia jeszcze w tym sezonie nie przegrała żadnego meczu i nic nie wskazuje na to by miało się to wydarzyć w najbliższą sobotę. „Biało – niebiescy” będą bowiem na stadionie MOSiR – u przy ulicy Legionów podejmować ostatniego w tabeli Jubilata Izdebnik. Goście, którzy zawsze uważani byli za solidnego ligowego średniaka w tym sezonie zupełnie sobie nie radzą, w 10 spotkaniach zdołali zdobyć tylko cztery punkty. Najpierw remisując z Iskrą Brzezinka, a później pokonując nie najsilniejszy MZKS Alwernia.

Trudniejsze zadanie stoi przed wiceliderem z Suchej Beskidzkiej, który podejmuje nie obliczalną Iskrę Brzezinka. Biorąc pod uwagę lokaty, które obydwa zespoły w tym sezonie zajmują wydawać by się mogło, że powinno to być jednostronne widowisko, ze wskazaniem na gospodarzy. Tymczasem podopieczni Grzegorza Pławnego, już nie jednemu faworytowi spłatali figla stawiając wysoko poprzeczkę. Mogła się już o tym przekonać m.in. oświęcimska Unia, która wymęczyła zwycięstwo w Brzezince, czy KS Chełmek, który tam stracił punkty. Warto również zaznaczyć, że Iskra w tym sezonie, 10 z 12 punków, zdobyła w meczach wyjazdowych. Czy również w Suchej Beskidzkiej Iskra potwierdzi swoja wysoką skuteczność? Przekonamy się o tym już w najbliższą sobotę o godzinie 15:00.

O tej samej porze rozpocznie się również spotkanie w Chełmku, gdzie trzecia siła wadowickiej okręgówki podejmie LKS Żarki. „Biało – zieloni” licząc na potknięcie Babiej Góry będą chcieli awansować na drugą lokatę w tabeli. By wykonać to zadanie podopieczni Pawła Sidorowicza musieliby przerwać doskonałą passę zespołu z Żarek spotkań bez porażki i swoją trzech remisów z rzędu, co wcale łatwe nie będzie.

Trzecie z rzędu zwycięstwo będzie chciała odnieść ekipa MZKS Alwernia, która na własnym stadionie podejmie Skawę Wadowice. W ubiegłym sezonie obydwie drużyny walczyły o utrzymanie. W tym sezonie do rywalizacji przystępują w zgoła odmiennych rolach. Alwernia po słabym początku sezonu w ostatnich meczach odbiła się od ligowego dna i pewnym krokiem wchodzi w środkowe rewiry ligowej tabeli, zaś Skawa mając zapewnione miejsce w jej środkowej części nieśmiało puka do drzwi czołówki.

Wiele emocji czeka kibiców w Łękach, gdzie Soła podejmie LKS Skidziń. Goście w tej konfrontacji będą chcieli podbudować swoje morale po wysokiej porażce z liderem. To zadanie może być o tyle ułatwione, gdyż przechodzący lekki kryzys formy „Tatarzy” ostatnie ligowe spotkanie wygrali równo miesiąc temu.

W niedziele zostaną rozegrane trzy spotkania. W Zagórzu Zagórzanka zmierzy się z  Brzeziną Osiek, Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska podejmie Tempo Białka, zaś Jałowiec Stryszawa skonfrontuje swoje siły z Cedronem Brody.

11. kolejka V ligi wadowickiej

13 październik 2012 (Sobota)
Unia Oświęcim – Jubilat Izdebnik 15:00
KS Chełmek – LKS Żarki 15:00
Babia Góra Sucha Beskidzka – Iskra Brzezinka 15:00
MZKS Alwernia – Skawa Wadowice 15:00
Soła Łęki – LKS Skidziń 15:00

14 październik 2012 (Niedziela)
Zagórzanka Zagórze – Brzezina Osiek 15:00
Jałowiec Stryszawa – Cedron Brody 15:00
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska – Tempo Białka 15:00

(b)

Views All Time
Views All Time
499
Views Today
Views Today
1