Loading images...

Z Nowej Wsi zabieramy komplet punktów do Osieka

21

W 19. serii spotkań o mistrzostwo V Ligi Małopolski Zachodniej Brzezina Osiek pokonała w Nowej Wsi miejscową Niwę 2:1. Bramki dla naszego zespołu w tym meczu zdobyli: Bogdan Swarzyński oraz Kamil Wójcik.

Starcie z lokalnym rywalem z Nowej Wsi zawsze budziło wiele emocji zarówno wśród kibiców jak i piłkarzy. Nie inaczej było w sobotę. Od początku obydwa zespoły, zagrały „wysokim pressingiem” co wywołało wiele chaosu po obydwóch stronach. Najszybciej bo już 27 minucie skorzystali gospodarze, a konkretnie Damian Flis, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce „żółto – zielonych”.

Ta radość podopiecznych Adama Żmudy nie trwała długo. Zaraz po wznowieniu gry, akcja przeniosła się pod bramkę Niwy, zaś Bogdan Swarzyński z „zimną krwią” wykorzystał lukę w defensywie Niwy i wyrównał stan spotkania 1:1.

W drugiej odsłonie taktyka gry po obu stronach nie zmieniła się. Wiele nie dokładnych zagrań, mało składnej gry powodowało, że sytuacji podbramkowych było niewiele. Dopiero w 80 minucie jeden zawodników Brzeziny spod li bocznej, długim podaniem uruchomił Wójcika, a ten mając na plecach dwóch defensorów Niwy zdołał przenieść piłkę nad wychodzącym z bramki Tlałką. Tym samym po pechowej porażce z Chełmkiem, nasz zespół odniósł szczęśliwe zwycięstwo nad Niwą Nowa Wieś.

.

Niwa Nowa Wieś – Brzezina Osiek 1:2 (1:1)
Flis 27 – Swarzyński 28, Wójcik 81

Żółte kartki: Tlałka – Kułas, Szczepaniak
Sędzia: Bartłomiej Noga (Wadowice)
Widzów: 200
Niwa: Tlałka – Flis, Zwaryczuk (46 Zięba), K.Żmuda, Stawowczyk – Deska, Klimczyński, Nycz, P.Merta – A.Żmuda (77 D.Merta), Piskorek (84 Gardyński)
Brzezina: Kulczyk – Majcherek, Szczepaniak, Bernaś, Gawęda (65 Czerny) – R.Gros, Wójcik, Szewczyk, Kułas – Swarzyński, Balonek (73 Borowczyk)

Views All Time
Views All Time
405
Views Today
Views Today
3