Loading images...

Z Nowej Wsi zabieramy komplet punktów do Osieka

W 19. serii spotkań o mistrzostwo V Ligi Małopolski Zachodniej Brzezina Osiek pokonała w Nowej Wsi miejscową Niwę 2:1. Bramki dla naszego zespołu w tym meczu zdobyli: Bogdan Swarzyński oraz Kamil Wójcik.

Starcie z lokalnym rywalem z Nowej Wsi zawsze budziło wiele emocji zarówno wśród kibiców jak i piłkarzy. Nie inaczej było w sobotę. Od początku obydwa zespoły, zagrały „wysokim pressingiem” co wywołało wiele chaosu po obydwóch stronach. Najszybciej bo już 27 minucie skorzystali gospodarze, a konkretnie Damian Flis, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce „żółto – zielonych”.

Ta radość podopiecznych Adama Żmudy nie trwała długo. Zaraz po wznowieniu gry, akcja przeniosła się pod bramkę Niwy, zaś Bogdan Swarzyński z „zimną krwią” wykorzystał lukę w defensywie Niwy i wyrównał stan spotkania 1:1.

W drugiej odsłonie taktyka gry po obu stronach nie zmieniła się. Wiele nie dokładnych zagrań, mało składnej gry powodowało, że sytuacji podbramkowych było niewiele. Dopiero w 80 minucie jeden zawodników Brzeziny spod li bocznej, długim podaniem uruchomił Wójcika, a ten mając na plecach dwóch defensorów Niwy zdołał przenieść piłkę nad wychodzącym z bramki Tlałką. Tym samym po pechowej porażce z Chełmkiem, nasz zespół odniósł szczęśliwe zwycięstwo nad Niwą Nowa Wieś.