Loading images...

Unia pozbawiła nas złudzeń

W 5. kolejce rozgrywek o mistrzostwo V Ligi Małopolski Zachodniej Brzezina Osiek uległa na własnym stadionie oświęcimskie Unii 1:3. Jest to pierwsza w tym sezonie porażka żółto – zielonych.

Mecze pomiędzy Unią, a Brzeziną zawsze dostarczały wiele emocji. W ostatnich latach niestety to „biało – niebiescy”częściej wychodziły obronną ręką z tych konfrontacji. Nie inaczej było w sobotę. Podopieczni Andrzeja Lubańskiego już po pierwszej połowie przegrywali 2:0. Najpierw w 8 minucie błąd osieckiej defensywy wykorzystał Tomasz Całus, który strzałem głową pokonał Flejtucha. Na 2:0 podwyższył, zaś Adamczyk, który wykorzystał rzut karny.

Mecz toczył się w dobrym tempie, jednak sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, a jeżeli były to zazwyczaj mieli, je goście. By zmienić ten stan w przerwie trener Lubański przeprowadził, aż trzy zmiany. Na boisku za Mateusza Grosa pojawił się Seweryn Jaromin, za Szymona Jurasa wszedł Mariusz Antecki, zaś Wojciecha Buczka zmienił Szymon Żurek. Jak się później okazało cała trójka wniosła sporo ożywienia do gry „żółto –  zielonych”, czego efektem była kontaktowa bramka dla Brzeziny w 55 minucie. Wówczas po doskonałym dośrodkowaniu Jaromina, Przemysława Kubasa pokonał Szymon Żurek.

Mimo doskonałej gry Brzeziny w drugiej odsłonie, osieczanie nie byli wstanie wyrównać stanu rywalizacji. Doskonałe okazje marnowali kolejno Żurek, Jaromin oraz Dubiel. Ta ofensywna postawa naszych zawodników spowodowała ubytki w i tak niepewnej defensywie naszego zespołu co się zemściło na 2 minuty przed zakończeniem meczu. Wówczas Dworni technicznym strzałem pokonał źle ustawionego Flejtucha i ustalił wynik meczu na 3:1.