Loading images...

Udana inauguracja w Juszczynie

W inauguracyjnym spotkaniu V Ligi Małopolski Zachodniej Brzezina Osiek pokonała w Juszczynie miejscowe Naroże 5:1. Trzy bramki w meczu dla żółto – zielonych zdobył Kamil Szewczyk, a dwie dołożył Szymon Babiuch.

Osieczanie do konfrontacji w Juszczynie przystąpili w mocno osłabionym składzie. Brak Dubiela, Swarzyńskiego, Majcherka czy Bernasia nie wpłynął na nasz zespół negatywnie. Wręcz przeciwnie podopieczni Piotra Balonka pokazali tego dnia, że mamy wyrównaną kadrę, która może stworzyć piękne widowisko, a przy okazji zainkasować komplet punktów.

Już w 20 minucie Brzezina stanęła przed szansą na zdobycie bramki. Niestety Kamil Szewczyk nie wykorzystał rzutu karnego. Dwie minuty później było już jednak 1:0. Lewą stroną piłkę pociągnłął Radosław Gros i przerzucił ją na prawą gdzie skutecznie akcję zamknął Babiuch.

Kamil Szewczyk za niewykorzystany rzut karny zrehabilitował się kilkanaście minut później, gdy wrzuconą przez Babiucha futbolówkę w pole karne, głową umieścił w bramce. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Kamil jeszcze raz wpisał się na listę strzelców w podobny sposób pokonując golkipera z Juszczyna.

W drugiej odsłonie do głosu doszli gospodarze, którzy po trafieniu Marcina Drobnego, wrócili do gry. Mimo usilnych starań nie zdołali zdobyć kontaktowej bramki, co zemściło się 75 minucie. Wówczas Kułas wrzuca piłkę w pole karne gospodarzy, a tam głową zalicza hattrick. Na pięć minut przed końcem Szewczyk odwdzięcza się za asysty Babiuchowi posyłając mu prostopadłą piłkę, a ten ustala wynik na 5:1.