Loading images...

Świetna gra i runda juniorów!

juniorzy-2019

Drużyna Juniorów Starszych (rocznik  2001 i młodsi) LKS Brzezina Osiek rozgromiła w ostatniej kolejce KS Chełmek  9-3  i zakończyła rozgrywki rundy jesiennej  na pozycji vice lidera tabeli. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kacper Filip (x4), Piotr Dąba (x2), Konrad Dzierżawa, Mateusz Merta i Szymon Majda

 

Podopieczni trenera Leszka Młocka, grający w I-ej Lidze Małopolski Zachodniej  tracą do lidera – Beskidu Andrychów – zaledwie 4 punkty.

Zdaniem opiekuna grupy ( z którym nie sposób się nie zgodzić) jest to tym większy sukces tego Zespołu zważywszy, że jeszcze dwa lata temu jego przyszłość  stała pod wielkim znakiem zapytania ze względu na braki kadrowe. Wówczas to właśnie do składu dołączono z grupy trampkarzy kilku zawodników z rocznika 2003-2004 : Mariusza Majdę, Szymona Majdę, Jakuba Płonkę, Michała Mazgaja, Wojciecha Kasperka, Piotra Kocębę i Piotra Frączka. Zawodników, którzy na tamtą chwilę już prezentowali poziom gry nie odbiegający od swoich nieco starszych kolegów.

To okazało się być strzałem w dziesiątkę. Skład został na tyle odmłodzony, że obecnie jest tylko trzech graczy, którzy ukończą wiek juniora wraz z zakończeniem sezonu. Są to: Konrad Dzierżawa, Jakub Bies i Piotr Kuźma.  Pozostali to zawodnicy z rocznika 2002 wśród których m.in. Krzysztof Domasik  i bramkarz Kamil Bies  wraz z Konradem Dzierżawą  są ostoją naszej defensywy.

Mało tego – Aż czterech graczy niemal regularnie zasila kadrę seniorską Brzeziny, stanowiąc niejednokrotnie znaczące wzmocnienie ekipy Łukasza Szczepaniaka. A są to: Piotr Dąba(1 gol), Kacper Filip, Mateusz Merta oraz Kamil Bies.

Po ubiegłym sezonie w którym drużyna zajęła siódme miejsce, trener Leszek Młocek jako cel na ten sezon wyznaczył drużynie walkę o pierwszą piątke . W wyniku dużego zaangażowania zawodników na treningach i meczach mistrzowskich , nasza drużyna w 12 rozegranych meczach rundy jesiennej zdobyła 30 pkt.(w całym ubiegłym sezonie 35pkt.) ,strzelając 48 bramek (w całym ubiegłym sezonie 47) ,tracąc 18 bramek , odnosząc 10- zwcięstw (w tym 9 , w dziewięciu pierwszych kolejkach) , zero remisów , dwie porażki.. Z tych statystyk widać że drużyna zrobiła duży postęp w porównaniu z ubiegłym sezonem.
Strzelcy bramek:
1. Filip Kacper – 15 br + 8 asyst .(w całym ubiegłym sezonie 10 br.)
2. Kużma Piotr – 8 br + 2 asysty (w całym ubiegłym sezonie 6 br.)
3. Dąba Piotr –  7 br + 8 asyst
4. Sala Wojciech – 5 br +7 asyst
5. Płonka Jakub – 3 br +4 asysty
    Majda Mariusz -3 br +1 asysta
    Dzierżawa Konrad -3 br.
6. Majda Szymon – 2 br + 3 asysty
7. Merta Mateusz – 2 br.
Średnia drużyny w zajęciach treningowych wyniosła 75% (bez zawodników trenujących z seniorami).
 Prezes klubu Adam Majda wraz z Zarządem pogratulowali Trenerowi tak znaczących postępów, a chłopakom – w ramach podziękowania –  ufundowali całodniowy wyjazd  na baseny termalne pod Tatrami.
Views All Time
Views All Time
608
Views Today
Views Today
1