Loading images...

Święta bez punktów

W 18. serii spotkań o mistrzostwo V Ligi Małopolski Zachodniej Brzezina Osiek uległa na własnym stadionie ekipie KS Chełmek 1:2. Jedyną bramkę dla „żółto – zielonych” w tym spotkaniu zdobył Kamil Szewczyk.

Konfrontacja w Osieku mogła się podobać z czysto sportowego punktu widzenia. Sporo sytuacji podbramkowych, strzały z dystansu, kilka ładnych bramek i to co jest wisieńką na torcie, a właściwie trzymając się klasyków truskawką czyli emocje przez 90 minut.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Osieczanie konstruowali sporo „koronkowych” sytuacji, jednak zabrakło tego, ostatniego podania otwierającego drogę do bramki rywali. Odmienną taktykę zaprezentowali goście. Starali się wyprowadzać szybkie oskrzydlające akcje lub strzałem z dystansu zaskoczyć Kulczyka.

Pierwsza bramka padła dopiero w w 19 minucie. Wówczas po błędzie zespołu z Osieka w środku pola piłka wpadła pod nogi Patryka Żyły, a ten z 17 metrów przerzucił ją nad wychodzącym z bramki Kulczykiem.

Ta strata nie załamała naszego. A wręcz przeciwnie zmobilizowała do jeszcze bardziej otwartej gry, przez co narażali się na kolejne kontrataki ze strony rywali. Ta odważna gra dała efekt w 38 minucie. Wówczas do wybitej piłki z pola karnego gości dopadł Kamil Szewczyk i strzałem z pierwszej piłki w „okienko” wyrównał stan spotkania.

W drugiej odsłonie meczu podopieczni Piotra Balonka poszli za ciosem. Piłka jednak jak zaczarowana do chełmeckiej, wpaść nie chciała. Dopiero na pięć minut przed końcem meczu jeden z zawodników Brzeziny dogrywa piłkę głową do Swarzyńskiego, po którego uderzeniu futbolówka odbija się od rąk Żołneczki i wpada pod nogi Szczepaniaka. Ten zaś mając przed sobą tylko obrońcę rywali umieścił ją w bramce. Sędzia tej bramki jednak nie uznał dopatrując się pozycji spalonej strzelca.

Osieczanie mając w pamięci, jak bliscy byli zdobycia zwycięskiej bramki, zapomnieli o defensywie, co 3 minuty później wykorzystał Tomasz Kustra. Tym samym zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.