Loading images...

Remis na początek

sola-brzezina

W meczu inaugurującym rundę wiosenną Brzezina Osiek zremisowała w derbowym spotkaniu z Sołą Łęki 3:3. Dwie bramki dla żółto – zielonych w tym meczu zdobył Seweryn Jaromin, a jedną dołożył Mariusz Antecki.

.

Mecz w Łękach nie był porywającym widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środku pola, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Pierwszą z nich w 8 minucie miał Mariusz Antecki, który w sytuacji jeden na jeden dosyć niefortunnie oddał piłkę rywalowi. Za tą sytuację zrehabilitował się 9 minut później, gdzie z lewej strony oszukał dwóch zawodników Soły i technicznym strzałem po ziemi posłał futbolówkę do bramki gospodarzy.

.

Kilkanaście minut później było już 2:0. Bartłomieja Jasińskiego w polu karnym fauluje Kubiczek i sędzia Dragan bez wahania dyktuje. Jedenastkę bez większych problemów wykorzystuje Seweryn Jaromin i otwiera drogę osieczanom do zwycięstwa.

.

Niestety w drugiej połowie na boisko weszło dwóch byłych zawodników Brzeziny Grzegorz Bogdan i Michał Wróblewski, którzy zdecydowanie zmienili oblicze drużyny z Łęk, tym samym stając na drodze Brzezinie do zwycięstwa.

.

Pierwszy sygnał powrotu do gry od łęczan osieczanie otrzymali w 52 minucie. Wówczas doskonałe podanie na czystą pozycję otrzymał Adam Żmuda, który w bez większych problemów oszukał Kulczyka. Podopieczni Andrzeja Lubańskiego zdołali odpowiedzieć pięć minut później bramką Seweryna Jaromina – obrona z Łęk tej sytuacji trochę zaspała, piłka na tym nierównym boisku mi się odbiła raz z prawej, raz lewej, postanowiłem nie kombinować tylko oddałem silny strzał i piłka wpadła do bramki – skomentował po meczu swoją drugą bramkę pomocnik Brzeziny.

.

Dramat osieczan rozpoczął się na pięć minut przed zakończeniem meczu. Najpierw Kamil Żmuda zdobył bliźniaczo podobną bramkę do tej, którą kilkadziesiąt minut wcześniej popisał się jego młodszy brat Adam. W ostatniej minucie dochodzi do najbardziej kontrowersyjnej sytuacji w meczu. Zawodnik Soły przewraca się między dwoma obrońcami w polu karnym Brzeziny, a sędzia wskazuje rzut wolny dla gości i chce ukarać piłkarza z Łęk żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego. Po tej decyzji sędzia boczny podnosi chorągiewkę i woła do siebie sędziego głównego. Po krótkiej rozmowie sędzia Dragan dyktuje rzut karny, który bez skrupułów wykorzystuje Grzegorz Bogdan i ustala wynik spotkania na 3:3.

.

.

Soła Łęki – Brzezina Osiek 3:3 (0:2)
Antecki 17, Jaromin 35 (k), 57 – A.Żmuda 52, K.Żmuda 85, Bogdan 90 (k)

Żółte kartki: Kubiczek, Kamil Żmuda, Konrad Żmuda, Handy – Majda, Majcherek, Bernaś
Sędzia: Łukasz Dragan (Wadowice)
Widzów: 250

Soła: Kubiczek – Zemła, Handy, Rusek (62 Wróblewski), Kramarczyk – Kozieł, Kamil Żmuda, Wójcik (46 Bogdan), Dziubek – Górkiewicz (73 Karnas), A.Żmuda (78 Konrad Zmuda)
Brzezina: Kulczyk – Bernaś, Majcherek, D.Płonka, Majda (46 R.Gros) – Antecki (75 Konrad Kuźma II), Ł.Szczepaniak (85 Walczyk), M. Gros, Buczek – Jasiński, Jaromin (67 Ł.Płonka).

.

(beniamin)

Views All Time
Views All Time
642
Views Today
Views Today
1