Loading images...

Pięć medali w mistrzostwach małopolski

Z pięcioma medalami wracają lekkoatleci Brzeziny Osiek z Halowych Mistrzostw Województwa Małopolskiego Młodzików, Dzieci Starszych i Młodszych, które odbyły się w minioną niedzielę w Brzeszczach. Najwięcej, bo aż trzykrotnie na podium stawała Natalia Pierkiel.

Mistrzostwa w Brzeszczach znakomicie ułożyły się dla naszej czołowej lekkoatletki Natalii Pierkiel, która zdobyła na nich trzy medale, w kategorii dzieci starszych. Najpierw na najwyższym stopniu stanęła w swojej koronnej konkurencji w skoku wzwyż, deklasując rywalki na wysokości 150 cm. Wyprzedziła m.in. Zuzannę Sraga z Victorii Trzebinia (135 cm) oraz Oliwie Kopieniak z SKS Kusy Kraków (130 cm).

Kolejne złoto zawodniczka Brzeziny wywalczyła w biegu na 60 m ppł. z wynikiem 10,78 s. Drugie miejsce w tej konkurencji przypadło Kamili Kaczkowskiej z SKS Kusy Kraków (11,08), zaś trzecim miejsc uplasowała się Zuzanna Sraga z Victorii Trzebinia (11,54).

Trzeci krążek, tym razem koloru brązowego Natalia Pierkiel dołożyła w skoku w dal, uzyskując wynik 4,44 m. Lepiej w tej konkurencji spisywały się tylko Oliwia Kopieniak z SKS Kusy Kraków (4,47) oraz zwyciężczyni Oliwia Nawłatyna z TS Wieliczanka Wieliczka (5,55).

Brązowy medal wśród dziewcząt tyle, że pchnięciu kulą zdobyła również Marlena Klęczar. Zawodniczka Brzeziny w swojej najlepszej próbie uzyskała wynik 7,09 m. O 0,63 m kule posłała zawodniczka Victorii Trzebinia Julia Gregorczyk, zaś poza zasięgiem znalazła się Oliwia Kubińska z SKS Kusy Kraków, która uzyskała wynik 8,79 m.

Ostatni złoty krążek tego dnia dołożył Tomasz Dusik. Młody osieczanin zwyciężył w skoku wzwyż, kategorii dzieci starszych. Po wyrównanym konkursie poprawił swój rekord życiowy o 5 cm i z wynikiem 140 cm ukończył zawody na najwyższym stopniu podium. Druga pozycja przypadła Kamilowi Szuba z Victorii Trzebinia, który zaliczył wysokość 135 cm, natomiast trzecie Szymonowi Korta z SKS Kusy Kraków, który ukończył zawody z takim samym rezultatem.