Loading images...

Piąte zwycięstwo Brzeziny!

W 7. kolejce rozgrywek o mistrzostwo V Ligi Małopolski Zachodniej Brzezina Osiek, pokonała w Balinie miejscowego Orła 2:1. Jest to już piąte zwycięstwo „żółto – zielonych” w tym sezonie.

Spotkanie z Orłem osieczanie mogli rozstrzygnąć już w pierwszej części meczu. Niestety już na samym początku meczu pierwszej doskonałej okazji w postaci rzutu karnego nie wykorzystał Seweryn Jaromin. Za ten błąd piłkarz Brzeziny zrehabilitował się w 16 minucie. Wtedy z prawej strony boiska ładną indywidualną akcję zainicjował Mateusz Gros. który wrzucił futbolówkę na długi słupek do zamykającego tam akcję Łukasza Płonki. Ten zaś precyzyjnie dograł ją do wchodzącego w pole karne Jaromina, który już nie miał skrupułów  by pokonać golkipera  Orła. Na sześć minut przed zakończaniem meczu było już 2:0. Wówczas Jaromin uruchomił prostopadłym podaniem Żurka, a ten sprytnym strzałem między nogami Dobranowskiego umieścił futbolówkę w bramce.

Orzeł odrodził się w drugiej części meczu. Już w 52 minucie, po ładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Warzecha strzałem głową zdobył bramkę kontaktową co dodatkowo podbudowało gospodarzy. To było wszystko na co było stać tego dnia zespół z Balina, który mimo usilnych starań nie zdołał pokonać Flejtucha. Dzięki temu odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie i utrzymali wysoką trzecią lokatę w tabeli.

Orzeł Balin – Brzezina Osiek 1:2 (0:2)
Warzecha 52 – Jaromin 16, Żurek 39

Żółte kartki: Sabuda, Bodziony – Flejtuch, Ł.Płonka

Orzeł: Dobranowski – Ochmański, Milewski, Dulowski, Sandecki – Proksa (54 Pluta), Warzecha, Adamczyk (74 Bartyzel), Sieprawski, Bodziony – Sabuda
Brzezina: Flejtuch – Bernaś, Daniel Płonka, M.Szczepaniak (46 Majda), Juras – Ł.Szczepaniak, Zarzycki, Ł.Płonka (89 Walus), M.Gros (67 R.Gros) – Jaromin – Żurek (46 Antecki)

(b)

Views All Time
Views All Time
510
Views Today
Views Today
1