Loading images...

Nadwiślanin odhaczony!

W 8.kolejce rozgrywek o mistrzostwo V Ligi Małopolski Zachodniej Brzezina Osiek pokonała na własnym stadionie Nadwiślanina Gromiec 2:1. Dwie bramki dla „żółto – zielonych” w tym spotkaniu zdobył Seweryn Jaromin, a kontaktowym trafieniem popisał się Adam Lichota.

Początek spotkania, to zdecydowana przewaga Brzeziny. Dogodnych sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystali Żurek, Jaromin oraz Łukasz Płonka, ten ostatni mógł zaskoczyć też Księżarczyka z rzutu Wolnego tyle, że futbolówka po jego strzale przeszła tuż obok bramki. Goście w pierwszej części mieli tylko jedną sytuację, tyle że zawodnik z Gromca mając przed sobą tylko Fletucha posłał piłkę tuż obok słupka.

Na początku drugiej odsłony ten obraz gry się nie zmienił. Ta dobra gra zaowocowała dwoma bramkami Jaromina. Najpierw w 51 minucie po ładnej indywidualnej akcji pokonał Księżarczyka, a 8 minut później ładnym nie dał szans golkiperowi z Gromca strzałem z prawego kąta.

W końcówce meczu goście doszli do głosu. W 79 minucie zamieszanie pod bramką wykorzystał Adam Lichota i w serca podopiecznych Macieja Kani wróciła nadzieja na odniesienie korzystnego rezultatu w tym meczu. Mogła im w tym pomóc niefrasobliwa gra osieckich obrońców w ostatnich minutach. W doliczonym czasie gry po dobrej zespołu z Gromca „zółto – zielonych” uratował słupek i osieczanie wrócili z dalekiej podróży. Ostatecznie  pokonali Nadwiślanina 2:1 i umocnili swą pozycję w czołówce ligi.

.

Brzezina Osiek – Nadwiślanin Gromiec 2:1
Jaromin 51, 59 – Lichota 79

Sędzia: Paweł Krasa (Wadowice)
Widzów: 400

Brzezina: Flejtuch – Bernaś, Daniel Płonka, M.Szczepaniak, Ł.Szczepaniak – Juras, Zarzycki (53 Antecki), Mikołajczyk, Ł.Płonka – Jaromin (89 R.Gros), Żurek (64 M.Gros)
Nadwiślanin: Księżarczyk – Zmarzły (46 Lichota), M.Kania, K.Kania (46 Ł.Pactwa), Rundzia – Hendzlik (46 Kaczmarczyk) M.Pactwa, Jaśko (68 Waligóra), Zejma, Nędza – Łukaszka

(b)

 

Views All Time
Views All Time
600
Views Today
Views Today
1