Loading images...

Nadal bez zwycięstwa z Sosnowianką

16

W 17. kolejce V Ligi Małopolski Zachodniej Brzezina Osiek uległa Sosnowiance Stanisław Dolny 0:2. Bramki dla gości zdobyli: Sebastian Sekuła i Adam Frączek.

Sosnowianka staje się powoli dla naszego zespołu piętą achillesa. Żółto – zieloni przed tym meczem rozegrali z drużyną ze Stanisława Dolnego trzy spotkania i jeszcze ani raz nie wygrali. Nie inaczej było w minioną sobotę.

Przebieg meczu nie wskazywał na porażkę podopiecznych Andrzeja Lubańskiego którzy mieli zdecydowanie więcej sytuacji. Co prawda pierwszą mieli goście, gdy Para w sytuacji „sam na sam” uderzył pikę tuż obok słupka bramki, jednak w dalszej części meczu to nasz zespół kontrolował grę w środku pola. To przełożyło się na kilka groźnych sytuacji jednak zarówno Antecki, jak i Łukasz Płonka czy Łukasz Szczepaniak nie byli w stanie pokonać Kobiałki. Goście odpowiedzieli tylko jedną sytuacją 23 minucie. Wówczas lewą stroną urwał się Frączek, dośrodkował piłkę do wchodzącego w pole karne Sosina ten jednak jej nie sięgnął.

W drugiej części osieczanie grali coraz szybciej, jednak bramka Sosnowianki była jak zaczarowana. Najpierw Jaromin popisał się szybkim rajdem z lewej strony, wrzucił na 5 metr futbolówkę Anteckiemu, tam jednak ubiegł go Kobiałka. Osiem minut później Mateusz Gros ponownie wypuścił Anteckiego jednak i tym razem to golkiper ze Stanisława Dolnego wyszedł obronną ręką. W 64 minucie linia ofensywa Brzeziny „rozmontowała” defensywę Sosnowiaki, a w sytuacji „sam na sam” zimnej krwi zabrakło Łukaszowi Szczepaniakowi. Najlepszą okazję nasz zespół miał w 74 minucie. Wówczas strzał z pięciu metrów do pustej bramki Daniela Płonki, zablokowali obrońcy Sosnowianki.

Te nie wykorzystane sytuacje Brzeziny zemściły się na kwadrans przed końcowym gwizdkiem. W 78 minucie mocny strzał z 18 metrów oddał Sebastian Sekuła. Co prawa Kulczyk zdołał odbić piłkę jednak uczynił to tak niefortunnie, że piłka zamiast przejść nad poprzeczką wpadła do bramki.

Od tego momentu osieczanie już całkiem się pogubili co natychmiast wykorzystali goście. W 85 minucie z lewej strony Adam Frączek oddał niezwykłej urody strzał pod poprzeczkę i ustalił wynik spotkania na 2:0.