Loading images...

Młodzież uratowała remis w Bieruniu

W trzecim meczu kontrolnym przed nowym sezonem Brzezina Osiek zremisowała w Bieruniu Nowym z miejscowym Piastem 2:2. Bramki dla „żółto – zielonych” w tym meczu zdobyli: Bartłomiej Jasiński i Łukasz Płonka.

Brzezina zagrała kolejny dobry sparing. Pomimo że wynik może nie napawać optymizmem, to trzeba przyznać, że gra naszego zespołu wygląda coraz lepiej. Już w pierwszej połowie „żółto – zieloni” zdominowali rywala zamykając go niemal na własnej połowie. Gospodarze, którzy skupili się głównie na kontratakach najpoważniej zagrozili bramce strzeżonej przez Krzysztofa Flejtucha w 15 minucie. Wówczas zawodnik Piasta z własnej połowy próbował przelobować naszego golkipera.

Dobra gra podopiecznych Andrzeja Lubańskiego już tradycyjnie nie przełożyła się na ilość zdobytych bramek. Tym samym potwierdziło się że nadal największą naszą bolączką w ofensywie jest skuteczność. Jedyna bramka w pierwszej połowie padła dla osieczan. W 30 minucie Antecki przejął piłkę rywala i wyłożył na 16 metr Jasińskiemu, a ten skierował ją do bramki rywala.

W drugiej odsłonie gra się wyrównała. Duży wpływ na obrót tej sytuacji miał akcja z 46 minuty, gdy zawodnik Piasta precyzyjnym strzałem z dystansu zaskoczył Flejtucha. Na 10 minut przed zakończeniem meczu gospodarze byli nawet bliscy zwycięstwa, gdy strzałem w „okienko” zdobyli drugą bramkę. My na szczęście mamy jeszcze swoją młodzież. W 83 minucie z prawej strony Krystian Kubajczyk ładnie dośrodkował do wchodzącego w pole karne Łukasza Płonki, a ten precyzyjnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Piasta.

Tym samym Brzezina po dwóch porażkach w trzecim swoim spotkaniu kontrolnym musiała zadowolić się remisem. Kolejne spotkanie sparingowe „żółto – zieloni” rozegrają już w najbliższą środę w Witkowicach z miejscowym Orłem. Początek tego spotkania o godzinie 18:30.