Loading images...

Lubański: Cel taki jak przed sezonem – pierwsza trójka

lubanski

Przeddzień rozpoczęcia rundy wiosennej zadaliśmy kilka pytań trenerowi seniorów LKS Brzezina Osiek Andrzejowi Lubańskiemu.

.

Jakie nastroje przed rundą wiosenną?

.

 – Nastroje są trochę mieszane, bo wiadomo że kontuzje ten okres przygotowawczy nam trochę zaciemniają. Już wiadomo, że w pierwszym meczu nie zagra Tomek Dubiel oraz Szymon Juras, który idzie do szkoły, także ta drużyna będzie osłabiona.

.

Jakie cele założyliście sobie w okresie przygotowawczym?

.

– W okresie przygotowawczym założyliśmy sobie, żeby wiosną wygrać jak najwięcej meczy. A cel główny tj. ten o którym mówiliśmy przed sezonem, czyli miejsce w pierwszej trójce.

.

Jakie są plusy i minusy w drużynie?

.

– Plusy są takie, że chłopcy chcą trenować. Pokazuje to frekwencja gdzie średnio na treningach jest 20-21 zawodników. A minusy są takie że chłopcom odnawiają się stare kontuzje. Szymon Juras czy Łukasz Płonka narzekają na stare urazy. Staramy się to niwelować ćwiczeniami stabilizacyjnymi ale to jest za mało. Kolejny minus jest taki że na treningach jest nas nie raz 18 – 19, a na sparingu 13 – 14.

.

Są dwie zmiany w kadrze z Osieka odchodzi Wojtek Klęczar, a przychodzi Marcel Rogala?

.

– Wojtek jesienią grał tylko w pucharze i już wtedy powiedziałem mu, że będzie miał ciężko wywalczyć miejsce w składzie. Wtedy też padła propozycja żeby szukał klubu, ale chciał jeszcze z nami trenować i teraz dopiero doszło to do skutku. Marcel Rogala to bardzo pozytywna postać i jak tylko do nas dojdzie – bo też teraz jest kontuzjowany – to będzie dużym wzmocnieniem.

.

Dziękuję za rozmowę.

Views All Time
Views All Time
649
Views Today
Views Today
1