Loading images...

Hattrick Anteckiego

40

Drugie wiosenne zwycięstwo odniosła Brzezina Osiek. Tym razem na własnym obiekcie, nie dali szans, mocnemu Nadwiślaninowi Gromiec. Hattrick w tym spotkaniu zaliczył Mariusz Antecki.

Żółto – zieloni do spotkania z Nadwiślaninem przystąpili w mocno okrojonym składzie. Kontuzje na dal leczą Pindel, Dubiel oraz Majcherek. Z powodu żółtych kartek nie mógł, zaś wystąpić Jaromin. Mimo tego osłabienia podopieczni Piotra Balonka nie złożyli broni, a swojej skuteczności z przed kilku lat przypomniał sobie Mariusz Antecki.

Już w 7 minucie Borowczyk, zagrał znakomitą piłkę do “Antka”, a ten bezpardonowo minął dwóch obrońców i znakomitym strzałem z 16 metrów pokonał Księżarczyka. Kilka minut później było już 2:0. Tym razem w 16 minucie z głębi pola prostopadłą piłkę, do naszego snajpera zagrał Szewczyk. Antecki, natomiast tylko zapytał golkipera z Gromca w którą część bramki ma mu posłać futbolówkę.

Przed zakończeniem pierwszej połowy Mariusz Antecki miał jeszcze jedną dogodną sytuację do podwyższenia rezultatu. Tym razem zabrakło mu szczęścia i Brzezina schodziła do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie goście, starali się zdobyć bramkę kontaktową. Ta sztuka powiodła się w 62 minucie. Wówczas Kulczyk po swojej niefortunnej interwencji we własnym polu karnym, sfaulował piłkarza Nadwiślanina, a sędzia główny tego spotkania podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę pewnym strzałem zamienił Artur Szlęzak i zespół z Gromca wrócił do gry.

Radość gości nie trwała jednak długo. Dwie minuty później Borowczyk, już po raz drugi obsłużył w tym meczu Anteckiego, a ten po raz pierwszy w tym sezonie zaliczył hattrick. Tym samy Brzezina nadal mogła skupić się na defensywie i wyprowadzać groźne kontry. Ta taktyka, co prawda w tym meczu więcej bramek już nie przyniosła, jednak dzięki niej osieczanie  mogli się cieszyć z drugiego wiosennego zwycięstwa.

Brzezina Osiek – Nadwiślanin Gromiec 3:1 (2:0) Antecki 7, 16, 65 – Szlęzak 63

Sędzia: Michał Kudel (Wadowice)
Żółte kartki: Narwojsz – Szlęzak, Nowicki
Widzów: 150

Brzezina: Kulczyk – Nalepa, Narwojsz, Wójcik, Tomala – Zygmunt, Czerny, Szewczyk, Borowczyk, Filip (75 M.Gros) – Antecki, Nadwiślanin: Księżarczyk – Zejma, Zajas, Palka, Nowicki (77 Głogowski) – Nędza, Wierzbic (73 Likus), Dulowski, Piegzik, Szlęzak – Boratyński