Loading images...

Dwie asysty Mariusza Kolasy!

Juniorzy starsi Brzeziny Osiek w 12. kolejce rozgrywek o mistrzostwo I Ligi Juniorów Starszych Małopolski Zachodniej pokonał Nadwiślanina Gromiec. Młodzi osieczanie mają już tylko punkt straty do lidera.

Chaos, sporo strat, tak w skrócie można skomentować spotkanie pomiędzy Brzeziną Osiek, Nadwiślaninem Gromiec. Spowodowane to było nie taktyką obrana przez obydwa zespoły na to spotkanie ale przede wszystkim kiepskim stanem murawy, a raczej jej brakiem. Do tych warunków szybciej przystosowali się gospodarze, którzy stworzyli sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki. Na pierwsze trafienie musieli jednak czekać do końca pierwszej połowy. Wówczas Mariusz Kolasa ładnym podaniem za obrońców uruchomił Dawida Grzesło, a ten zmusił Wojtarowicza do kapitulacji.

Na początku drugiej połowy obraz gry się nie zmienił.  Nadal sporo walki w środku pola, jednak ze wskazaniem na gospodarzy, czego efektem była druga bramka.  W 60 minucie Kolasa skopiował swoje zagranie z pierwszej części meczu, tyle że „Zdzisia” w tej sytuacji zastąpił powracający po kontuzji Łukasz Płonka, który podwyższył stan spotkania na 2:0.

W tym momencie nasi nasi piłkarze uwierzyli, że mają już trzy punkty w kieszeni i skupili się na zadaniach defensywnych. Taka postawa „żółto – zielonych” była wodą na młyn dla gości, którzy stwarzali sobie coraz groźniejsze sytuacje. Jedną z takich akcji wykorzystał Krzysztof Kaczmarczyk, który zdobył bramkę kontaktową. W końcówce obydwa zespoły miały jeszcze szansę na zdobycie bramki jednak wynik się już nie zmienił.

Z rezultatu spotkania zadowolenia nie krył trener drużyny z Osieka – Mecz walki z obydwu stron na ciężkim terenie i parę nie wykorzystanych sytuacji – mówi Edmund Mieszczak –  Liczą się trzy punkty bo na naszym terenie w tym okresie trudno jest grać piłką co pokazał dzisiejszy mecz – kończy szkoleniowiec Brzeziny.