Loading images...

Druga w Brzeszczach, ale najlepsza w Polsce w swojej kategorii wiekowej!

Natalia Pierkiel zajęła drugie miejsce wśród juniorek w skoku wzwyż. Podczas mitingu lekkoatletycznego rozgrywanego w hali sportowej w Brzeszczach, młoda osieczanka podobnie jak tydzień wcześniej pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 150 cm. Warto dodać, że jest najlepszy wynik w tym roku w Polsce tej kategorii wiekowej.

Konkurs w Brzeszczach był tylko potwierdzeniem rosnącej formy naszej zawodniczki, która już regularnie skacze na wysokości swojego rekordu życiowego w hali wynoszącego 151 cm. Było to jednak zbyt mało by powalczyć tego dnia o zwycięstwo, z 3 lata starszą Iloną Dębską z Sokoła Zator, która ukończyła zawody na pierwszym miejscu z wynikiem 155 cm i zdobyła Mistrzostwo Małopolski wśród juniorek młodszych. Na trzecim miejscu natomiast uplasował się zawodniczka AZS AWF Kraków Aleksandra Ślusarczyk, która podobnie jak Natalia zaliczyła wysokość 150 cm, tyle że przez większą liczbę strąceń została niżej sklasyfikowana.

W zawodach w Brzeszczach wziął udział również inny zawodnik Brzeziny Osiek Michał Sobecki. W biegu sprinterskim na 60 m uzyskał on wynik 8,38 s, co dało mu czwarty rezultat w kategorii do lat 16.