Loading images...

Dobry start lekkoatletów w Ostrawie

Dobry występ zanotowali lekkoatleci Brzeziny Osiek podczas halowego mityngu w czeskiej Ostrawie. Swoje rezultaty życiowe zanotowali m.in. Natalia Pierkiel, Tomasz Dusik, Marlena Klęczar oraz Michał Kruczała.

Natalia Pierkiel wystartowała w swoich dwóch koronnych konkurencjach czyli skoku wzwyż i 60 ppł.. Najpierw w skoku wzwyż potwierdziła swoją dobrą formę pokonując poprzeczkę na wysokości 146 cm, a później w płotkach przybiegła na metę z wynikiem 10,36 co jest najlepszym rezultatem w tej kategorii wiekowej w Polsce. Tym samym Natalia, nie tylko w skoku wzwyż ale i na 60 ppł. od początku roku pokazuje wielką klasę.

Swój rekord poprawiła również Marlena Klęczar w pchnięciu kulą. Zawodniczka Brzeziny Osiek posłała kule na odległość 7,43 m. To wynik 35 cm lepszy, aniżeli ten uzyskany podczas Mistrzostw Małopolski w Brzeszczach w kategorii do lat 14.

W dwóch kategoriach do lat 14 wystartował także Tomasz Dusik. Podobnie jak Natalia bez fajerwerków w skoku wzwyż ukończył zawody z wynikiem 135 cm czyli o 5 mniej od tego co już w tym roku skakał. Rekord życiowy natomiast ustanowił w sprincie na 60 m. uzyskując wynik 8,72  s. czyli o 8 setnych sekundy lepszy od poprzedniego.

W sprincie tyle, że do lat 12 znakomicie spisał się Michał Kruczała, który także poprawił swój rekord życiowy i ukończył zawody z rezultatem 10,07. Warto wspomnieć, że poprzedni jego najlepszy wynik wynosił 10,18, który y ustanowił jeszcze w ubiegłym roku podczas zawodów w Krakowie.

fot. Adam Politański

Views All Time
Views All Time
328
Views Today
Views Today
2