Loading images...

Brzezina gromi Alwernie

Brzezina Osiek w 7. kolejce rozgrywek o mistrzostwo Klasy Okręgowej rozgromiła MZKS Alwernia 5:1. W meczu tym dla „żółto -zielonych” dwukrotnie do bramki rywala trafiali: Szymon Żurek i Seweryn Jaromin, zaś jedną bramką popisał się Wojciech Buczek. Goście odpowiedzieli tylko golem Szymona Przepiórki.

Kibice w Osieku może nie doczekali się efektownej gry swojej drużyny ale na pewno efektywnej, bo w kontekście zmarnowanych sytuacji nie można na pewno powiedzieć by była ona skuteczna. Podopieczni Andrzeja Lubańskiego, w pierwszej połowie po bardzo chaotycznej grze zdobyli tylko jedna bramkę. W 36 minucie precyzyjnym strzałem popisał się niezawodny w tym sezonie Szymon Żurek. Warto nadmienić, że w tej części gry dla gości był to najmniejszy wymiar kary, bowiem wcześniej swoich dogodnych sytuacji nie wykorzystali Seweryn Jaromin, Mateusz Gros czy Mariusz Antecki.

W drugiej odsłonie „żółto – zieloni”, stwarzali jeszcze więcej sytuacji jednak piłka niechciał znaleźć drogi do bramki czy to po koronkowych akcjach Jaromina, Żurka i Anteckiego, czy to po strzałach z dystansu Łukasza Szczepaniaka czy Jasińskiego. Dopiero w 59 minucie w polu karnym został sfaulowany Mateusz Gros. Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił Jaromin i podwyższył na 2:0.

W 62 minucie za niesportowe zachowanie czerwoną  kartką został ukarany Marcin Klimkowicz, a kilka minut później Szymon Żurek podwyższył prowadzenie osieczan na 3:0. Wydawałoby się że  od tego momentu mecz jest pod kontrolą. Nic z tego. W 75 minucie goście przeprowadzają szybką kontrę i Przepiórka strzela bramkę dla MZKS – u. Dwie minuty później mogło być 3:2, gdy zawodnik z Alwerni nie wykorzystał prezentu naszego zespołu.

Na szczęście osieczanie szybko opanowali emocje, czego efektem była czwarta bramka autorstwa Jaromina. Wynik na 5:1 ustalił w doliczonym czasie gry Wojciech Buczek.